W ostatnim Dzienniku wywiad z Agatą Bielik-Robson
O tym ze kariera naukowa niewiele się różni od życia w korporacji i o tym że polski patriarchat to właściwie żaden patriarchat „rządzą nami kobieta w wieku postseksualnym (niezła peryfraza) i ksiądz”. Jak we wszystkich krajach katolickich i post. „ W Polsce wszystko uchodzi młodym mężczyznom, bo są rozpieszczani przez swoje matki, i prawie nic nie uchodzi młodym kobietom. Zachodzi u dobrze znane zjawisko fali, gdzie stare kobiety mszczą się n córkach sprawując na nich bezwzględną władzę..” Polskich facetów przeciwstawia mężczyznom angielskim, gdzie jako, że ostała się kultura żeglarska, rough and tough, faceci „ mają kapitalne poczucie humoru, rodzaj niestłumionej energii, nie są szarmanccy, ba! potrafią być niegrzeczni (to by się zgadzało ze stereotypem Anglików przyjeżdzających na kawalerskie wieczory do Krakowa).
No i cytat o powrocie do Polski, który kontynuuje na kolejnych stronach Michał Cichy, „zderzyłam się z martwym układem: albo jesteś na lewicy i kochasz „Wyborczą” albo nie kochasz Wyborczej i jesteś na najczarniejszej prawicy. Straszne jest to polskie pakietowanie: mówisz A, to musisz powiedzieć B, C, D i cały alfabet.”
Bardzo ciekawy wywiad z Michałem Cichym, o wspólnym doświadczeniu pokolenia marca 68’ wszystkich w dowództwie Gazety. Ciekawe czy ukaże się tekst polemiczny i będzie wymiana zdań…
Cytuje cały czas Dziennik, zobaczyłam to właśnie z perspektywy czasu, jak dawno przestałam być czytelniczką Wyborczej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz